جستجو در سایت

     
 
 
     

جستجو در مشاغل

     
 
 
     

جستجو در گالری

     
 
 
     
 

سفر رئیس جمهور به استان

منوهای پورتال

تدبر در قرآن کریم

 

مطبوعات استان

پیوندها

نقش زنان در تحکیم بنیان خانواده انکار ناپذیر است چاپ ارسال به دوست
11 مرداد 1389 ساعت 09:43

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی:

نقش زنان در تحکیم بنیان خانواده انکار ناپذیر است

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی در جلسه معارفه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نقش زنان در تحکیم بنیان خانواده افزود:باید به جایگاه زنان در جامعه اسلامی توجه بیشتری شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل  استانداری خراسان جنوبی، محمدابراهیم افشاری  ادامه داد: برای توانمند سازی زنان باید تمامی دستگاه ها و سازمان ها به صورت متمرکز عمل کنند و اقدامات جدی در این رابطه صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: براي رسيدن به تفكر توانمندسازي زنان حركتی عميق نیاز است و این کار در نيازمند شناخت آسيب‌ها، ضعف‌ها و مزيت‌ها است.

معاون سیاسی ،امنیتی استاندار خراسان جنوبی بازنگری و بازخوانی سند رسمي حجاب و عفاف بانوان را در جامعه کنونی ضروری خواند و گفت: در حجاب و عفاف سند رسمي وجود دارد اما چون در قدرت و توان شكافتن دقيق و كامل آن كم و كاستي‌هايي وجود داشته كه نيازمند بازنگري مجدد است.

افشاری ادامه داد: در مدارسي كه بانوان مسئوليت مديريت آن را بر عهده دارند نظم و قانون و اجراي دستورالعمل‌ها به خوبي انجام مي‌شود كه اين نتيجه اعتمادي است كه اين دستگاه تربيتي به زنان جامعه داشته است.

وی با بیان اينكه بانوان در همه جوامع تأثيرگذار بوده‌اند، افزود: این امر بركسي پوشيده نيست چرا كه در ارتباط با جايگاه زن از نظر دين هيچ شك و شبهه‌اي وجود ندارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به ظرفيت موجود در حوزه‌هاي علميه ، بانوان در حوزه دين مي‌توانند نقش بارز بانوان را برجسته كرده تا بتوان از ظرفيت بالقوه و بالفعل آنها بهره گرفت.

افشاری با اشاره به اینکه در سند چشم انداز بیست ساله تأکید به نقش زنان و اهمیت آن شده است گفت: دراین سنددر مورد تحکیم بنیان خانواده، بحث عفاف و حجاب و دیگر بحث های مربوط به بانوان مطرح شده است.

وی ادامه داد: اهمیت جایگاه خانواده و نقش زنان در آن بر کسی پوشیده نیست و باید کلیه دستگاه ها با مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه شرح وظایف دفتر امور بانوان و خانواده استانداری صرفا اجرایی نیست گفت: این دفتر کار هماهنگی بین دستگاه ها را هم بر عهده دارداین در حالیست که می بایست دقت لازم صورت گیرد تا برنامه ریزی ها مناسبتی نباشد.

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار خراسان جنوبی جامع نگری را اصل مهم در امور بانوان دانست و افزود: این جامع نگری  نباید محمدو به یک منطقه خاص شودبلکه همه مناطق درنظر گرفته شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نقش زنان در جامعه اسلامی گفت: امام خمینی(ره) نه تنها زنان را به مشارکت در انقلاب دعوت می کردند بلکه شرکت آنان در مراسمات انقلابی را واجب و لازم می شمردند به همین سبب به ویژه در سالهای آخر رژیم پهلوی زنان با چادرهای سیاه خودشان که تبدیل به نوعی نماد شده بود در تظاهرات اعتراض آمیز شرکت گسترده داشتند.

معصومه سادات جلیلی حسینی تصریح کرد: اهمیت نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت بود.

وی ادامه داد: در واقع زنان با حضور در عرصه‏های مختلف به جهانیان ثابت کرده‏اند که می‏توانند در همه‏ی عرصه‏ها موفق و نام‏آور باشند.

جلیلی حسینی حضور زنان مسلمان ایران در عرصه‏های سیاسی را یکی از عوامل مؤثر در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: زنان مسلمان ایرانی با حضور در عرصه‏های مختلف، موفقیت‏های بزرگی برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و به عنوان الگو و نمونه برای جوامع بشری به شمار می‏روند.

در پایان جلسه از زحمات فاطمه زهرا هلال بیرجندی تقدیرشد و طی حکمی از سوی استاندار خراسان جنوبی معصومه سادات جلیلی حسینی به عنوان مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی منصوب شد.

 
< بعد   قبل >

انتخابات

اداره کل حراست استانداری

نقشه استان خراسان جنوبی

برای دریافت نقشه استان خراسان جنوبی با کیفیّت بالا اینجا کلیک نمایید

ارتباط مستقیم با استاندار

اداره کل روابط عمومی

سامانه پست الکترونیکی

نام کاربری
رمز ورود

حاضرین در سایت

140137055بازدیدکنندگان

نقشه شهر بیرجند برای موبایل

این برنامه نقشه شهر بیرجند برای موبایل می باشد.. این برنامه هم بر روی گوشی های سیمبین و هم بر روی گوشی های جاوا قابل استفاده است. برای ورود به نقشه کلید 5 را بزنید. برای زوم کردن 3 و برای زوم منفی از کلید 1 استفاده کنید. با استفاده از کلیدهای انتخاب می توانید از برنامه خارج شوید. دانلود نقشه

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  

روز :  
ماه:  
شهر :

تصوير اتفاقي

20071101_1701614662_.jpg

ترجمه سایت