جستجو در سایت

     
 
 
     

جستجو در مشاغل

     
 
 
     

جستجو در گالری

     
 
 
     
 

سفر رئیس جمهور به استان

منوهای پورتال

تدبر در قرآن کریم

 

مطبوعات استان

پیوندها

مجهزترین کارخانه تولید لوله وپروفیل شرق کشور در بیرجند افتتاح شد چاپ ارسال به دوست
22 بهمن 1389 ساعت 13:13

توسط استاندار:

مجهزترین کارخانه تولید لوله وپروفیل شرق کشور در بیرجند افتتاح شد

همزمان با نهمبن روز از دهه مبارک فجر کارخانه لوله وپروفیل کویر خراسان جنوبی مجهزترین کارخانه تولید لوله وپروفیل در شرق کشور با حضور استاندار خراسان جنوبی وتنی چند از مدیران استانی و شهرستانی در بیرجند مورد بهره برداری قرار گرفت.

استاندار خراسان جنوبي که در مراسم افتتاح اين واحد مهم صنعتی سخن می گفت با اشاره به اثرات افتتاح کارخانه لوله وپروفیل کویر خراسان جنوبی دررونق اقتصادی استان گفت: برغم عدم وجود جاذبه های سرمایه گذاری در استان ، خراسان جنوبی دارای ظرفیت ها وپتانسیل های فراوانی برای سرمایه گذاری است که باید از آنها در جهت رشد اقتصادی استان استفاده کرد.

به گزارش اداره روابط عمومي وامور بين الملل استانداري خراسان جنوبي ،قهرمان رشيد امنیت پایدار ومناسب در استان را یکی از مهمترین زیر ساختهای سرمایه گذاری دانست وافزود: وجود مرز مشترک با کشور افغانستان وپاکستان فرصت طلایی را برای تجار ، بازرگانان وسرمایه گذاران واستفاه از بازار مصرف این کشور ها فراهم ساخته است که باید از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کرد، این در حالیست که ، زیرساختهای این امر از جمله بازارچه های مرزی و وجحود راههای ارتباطی مناسب از سوی دولت فراهم شده است.

وی یادآور شد: مقدمات منطقه ویژه اقتصادی فراهم شده است ، موافقت اصولی پارک علم وفن آوری اخذ شده ، مجوز کانون زرشک وعناب به صورت ملی گرفته شده ، مقدمات ایجاد کنسولگری افغانستان در بیرجند به انجام رسیده وسعی داریم کریدور علم و فن آوری را در استان نیز ایجاد کنیم که این امور می تواند نقشی اساسی در رشد وتوسعه اقتصادی استان وتولید ثزوت داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی وجود معادن غنی ، کم نظیر وبی نظیر در استان را از دیگر پتانسیل های استان دانست وگفت: ان شاءا... در سال آینده همایش ملی زرشک وعناب نیز در مرکز استان به منظور شناساندن ومعرفی محصولات استراتژیک استان برگزارخواهد شد که در توسعه اقتصادی بسیار موثر است.

رشید به اقدامات انجام شده در بخش صنعت در استان اشاره کرد وافزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال 1384 تعداد 154 پروانه صنعتی در استان صادر شده بود در حالیکه از ابتدای سال 84 تاکنون 191 پروانه صنعتی در استان صادر شده است که نسبت به قبل از سال 84 میزان 124 درصد رشد داشته است.

وی خاطر نشان کرد: گرچه اقدامات انجام شده در این بخش قابل تحسین است ما هنوز نسبت به سایر استان های برخوردار عقب ماندگی های وجود دارد که می بایست با تلاشی مضاعف نسبت به رفع این عقب ماندگی ها تلاش کرد.

وی خطاب به صاحبان صنایع با بیان اینکه در دنیای اقتصاد رقابت بسیار فشرده ولحظه ای شده است گفت: بازاریابی مناسب وارتقای سطح کیفی محصولات دو عامل بسیار مهم در این زمینه است که می توان با تدبیر لازم نسبت به فروش محصولات وموفقیت در این زمینه گام برداشت.

استاندارخراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایران مستقل ، حامی وپشتیبان کشورهای مستقل است گفت: ایران اسلامی در خدمت جهان بشریت وحافظ ارزش های الهی ، اسلامی وانسانی است وقلب این کشور برای همه انسان هامی تپد این در حالیست که امروزه به روشنی می بینیم که حاصل این نگرش که منبعث از تفکر ناب حضرت امام (ره) ، انقلاب اسلامی ، هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری (حفظه ا...) وایستادگی وهوشیاری مردم همیشه در صحنه ایران است جهانی شده است.

این گزارش حاکیست ، کارخانه لوله وپروفیل کویر خراسان جنو.بی ، تولید کننده انواع لوله های فولادی وانواع پروفیل با ظرفیت سالانه 90 هزار تن و65 میلیارد ریال سرمایه گذاری در زمینی به مساحت 100هزار متر مربع و11هزار و800 متر مربع زیربنا به عنوان مجهزترین کارخانه تولید لوله وپروفیل شرق کشور توسط استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

بر پایه این گزارش ، با بهره برداری از این کارخانه برای 120 نفر اشتغال مستقیم و2هزار نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شد.

 
< بعد   قبل >

انتخابات

اداره کل حراست استانداری

نقشه استان خراسان جنوبی

برای دریافت نقشه استان خراسان جنوبی با کیفیّت بالا اینجا کلیک نمایید

ارتباط مستقیم با استاندار

اداره کل روابط عمومی

سامانه پست الکترونیکی

نام کاربری
رمز ورود

حاضرین در سایت

133622025بازدیدکنندگان

نقشه شهر بیرجند برای موبایل

این برنامه نقشه شهر بیرجند برای موبایل می باشد.. این برنامه هم بر روی گوشی های سیمبین و هم بر روی گوشی های جاوا قابل استفاده است. برای ورود به نقشه کلید 5 را بزنید. برای زوم کردن 3 و برای زوم منفی از کلید 1 استفاده کنید. با استفاده از کلیدهای انتخاب می توانید از برنامه خارج شوید. دانلود نقشه

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  

روز :  
ماه:  
شهر :

تصوير اتفاقي

20071101_1820625110_.jpg

ترجمه سایت